Пет лица загинаа во стравична сообраќајка во Драчево

Автомобилот „Рено 5 Кампус“ од кој не остана ништо, синоќа однесе пет животи, во близина на скопската населба Драчево. Кобниот удар во камионот на Комунална...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, две лица лесно повредени

Две лица се здобиле со лесни телесни повреди во две сообраќајни незгоди од вкупно девет што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град...

Нов ден, ново убиство: Едно лице застрелано во угостителски објект во Тетово

Едно лице е застрелано ноќеска пред полноќ во угостителски објект во Тетово лоциран на ул. „29 Ноември“. Од основното...

Двајца загинати во сообраќајќи во Скопје

Еден возач и еден сопатник се загинати, а едно лице се здобило со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се...

Убиство во слепа темна уличка синоќа во Ѓорче Петров- граѓани шпекулираат околу причината

38 годишниот скопјанец Ненад Добраниќ синоќа заврши со прострелна рана во главата, во слепа темна уличка во скопски Ѓорче Петров. Безживотното тело...

Запленети 300 килограми марихуана, приведен маж од Бутел

Полицијата при претрес на домот на триесетгодишен скопјанец во населбата Бутел откри...

Годинава во полошко откриени 188 странски државјанки кои работеле „на црно“

Во изминативе девет месеци од годинава од СВР Тетово спровеле 50 акциски контроли во угостителски објекти (тетовско 33 и гостиварско 17). Контролите биле дел...

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци

Товарно возило излетало од автопатот  Демир Капија – Миравци после тунелот  кај месноста викана „Јаворица“, синоќа околу 19.30 часот, при што тешко е повреден возачот, соопшти денеска...

Продолжува потрагата по момчето кој исчезна во водите на Вардар во близина на Балиндол

Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол.

Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во...

На автопатот Миравци-Демир Капија грчко „БМВ” удрило во товарното возило кое растурало сол

На автопатот Миравци – Демир Капија синоќа грчко „бмв” удрило во товарното возило кое растурало сол.