23 C
Скопје
25.03.2019

Црна Хроника

Затвореник починал откако се обидел да се обеси

Затвореник во КПД „Идризово во обид да се обеси со ремен бил спречен од други затвореници, но на пат кон болница, сепак, починал. Како што соопшти МВР, вчера вработен...

Во 13 сообраќајки во Скопје, вчера девет лица се здобиле со лесни повреди

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од вкупно 13 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во девет...

Жител на Стојаково заврши во притвор: Полицијата дома му пронашла поголемо количество дрога

Триесетдневен притвор доби 48-годишно лице од село Стојаково откако при претрес во неговиот дом, на 30.10.2018 година, била пронајдено околу шест килограми наркотична дрога – марихуана,...

Обвинение против 27-годишно лице од село Селемли за одгледување и продажба на марихуана

Основното јавно обвинителство Велес поднело обвинение против 27-годишно лице од село Селемли, Општина Богданци за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Албанец пробал со лажни документи да влезе во Македонија

На  20.01.2019 година во 16.00 часот на Граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека патната исправа што ја дало на увид лицето Ќ.А.(31) од Република Албанија, не му припаѓа нему.

Познат македонски новинар и сопственик на интернет портал приведен, ја претепал сопругата

Познат сопственик на интернет портал и неговата сопруга заработија пријави од полицијата откако ноќта од 16 кон 17 јануари, во полициска станица одделно пријавиле дека се жртви на семејно насилство.

Викендов во Скопје: 16 сообраќајки, од сообраќај исклучени 40 возачи, 102 возила подигнати од...

Во текот на изминатите денови (11, 12 и 13.01.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди, од кои две со тешки телесни повреди, пет...

Трагедија во струмичко: Малолетничка го загуби животот, две лица повредени откако излетале со автомобил

Петнаесет годишно девојче го загуби животот, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која утринава во 04,30 часот била пријавена на излез од Струмица...

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повредено едно лице

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје 23 сообраќајки за празниците, повредени 19 лица

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а 17 со лесни телесни повреди во 13 од вкупно 23 сообраќајни незгоди што се случиле во изминатите четири денови на подрачјето на Скопје....

ОЈО: Побаран притвор за осомничениот од Бутел кај кого беа пронајдени 300 килограми марихуана

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека поведена е постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека извршило кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“...
WordPress Image Lightbox Plugin