-1 C
Скопје
22.02.2019

Црна Хроника

Хорор во Скопје: 3 маскирани лица 10 часа малтретирале момче во сопствениот дом во...

20 годишно момче од Скопје доживеало вистински хорор откако тројца разбојници среде ноќ влегле во неговиот дом. Од МВР информираат дека попладнево момчето се јавило во полиција и пријавило дека тројца маскирани разбојници, ноќеска...

Три лица загинаа по удар на воз во автомобил кај Романовце

 Три лица од скопско Арачиново, загинаа денеска откако товрен воз удрил во автомобил „голф“ на преминот кај кумановско Романовце, потври МВР. Несреќата се случила во 11.45 часот пред железничкото стојалиште „Превој“ помеѓу железничките станици Куманово...

НЕТПРЕС: Криминалци од Албанија добија концесија од македонската влада за марихуана

Криминалци од Албанија добиле концесија од македонската влада за марихуана, пишува Нет Прес. Владата, на 80-та седница, дала зелено светло за фирма да одгледува канабис за медицински цели, чиј сопственик е веќе уапсениот 39-годишниот...

Во Прилеп полицаец пронајден мртов со прострелна рана во главата и службен пиштол во...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника при ПС Прилеп, изврши увид на местото во близина на локалниот пат село Беловодица-село Дрен, каде вчера попладне беше пронајден мртов 45-годишен...

Кривични пријави за четири лица за несреќата во која загинаа двајца илегални мигранти

Полицијата поднесе кривични пријави за четири лица,  Ќ.Н. (31), Џ.Н. (33) , М.Н. (21) тројцата од Скопје и П.П. (39) од Гевгелија, за „организирање на група и потикнување на извршување на делата трговија со луѓе, трговија...

Приведени 12 странски државјанки во локал во Желино

При контрола во угостителски објект лоциран на регионалниот пат Тетово - Скопје, во село Желино ноќеска полицијата привела 12 странски државјанки. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска во периодот од 23:00 до 02:30...

Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски

Судија на претходна постапка при Основен суд Скопје еден-Скопје постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување мерка притвор за осомничените Б.Б и С.Д за кривичното дело „убиство“ од член 123 став 2 точка...

Се преврте пожарна во Маџари – тројца пожарникари повредени

Тројца пожарникари од територијалната противпожарна единица на град Скопје се повредени откако противпожарното возило се превртело во скопската населба Маџари кај триангла. „Пожарникарите итно се префрлени во ургентниот центар, контактибилни се и се прават детални...

Познат идентитетот на тројцата повредени во престрелката во Тетово

Вооружената престрелка во Тетово се случила ноќеска на улицата „29 Ноември“. Случајот во 02:20 часот е пријавен во полициската станица во Тетово. Со прострелни рани од пиштол се здобиле 37-годишниот С.К. и 36-годишниот С.К. а...

Тројца тешко повредени во вооружен инцидент во Тетово

Двајца браќа на возраст од 36 и 37 години и еден 49 годишен тетовец се тешко повредени во синоќешната вооружената престрелка во Тетово. Инцидентот се случил после полноќ во ромската населба во близина на...

Фатена криминална банда која ограбувала граѓани во Аеродром и Центар

Кривични пријави и притвор заработија шетмина крадци од Скопје за разбојништво и тешки кражби сторени во Аеродром и Центар. Кражбите ги сториле од 15 јуни до 8 јули оваа година, а оштетиле осум лица...
WordPress Image Lightbox Plugin