Двајца полицајци завршија во болница откако биле нападнати од поголема група граѓани во Шуто...

Двајца полицајци завршиле во болница откако биле нападнати од поголема група на граѓани. Како што информираат од МВР нападнати биле три лица,...

Подметнат експлозив под возило во Кичевско, го открил сопственикот на автомобилот

Завчера во утринските часови во Полициската станица Кичево, Ф.Х.(48) од кичевското село Поповјани, пријавил дека под неговото патничко возило „фолксваген пасат“ имало...

Вистинска драма во казино во Струга: Го демолирал објектот, а пред полицајци се заканил...

Четириесет и пет годишниот П.К. од струшкото село Велешта вчера бил приведен пред казино лоцирано на улицата “Маршал Тито“ во Струга. -Претходно, тој влегол во...

Почина Монсерат Кабаје

Познатата шпанска оперска пејачка Монсерат Кабаје почина на 85 - годишна возраст во Барселона. - Таа почина ноќеска во болницата Кант Пау, соопштија извори од...

Несреќа кај Ласкарци: Приведени шоферот на автобусот и сопственикот на Дурмо Турс

Еден месец по автобуската несреќа од 13 февруари кај Ласкарци полицијата приведе шест лица, меѓу кои и сопственикот на компанијата и шоферот...

Од расправија до убиство- Убиен е 17годишникот Н.Х од Ново Лисиче

Од расправија до физичка пресметка која заврши со убиство, синоќа по полноќ на улицата феруарски поход во скоспката населба Ново Лисиче настанала расправија по...

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер

Битолчанецот С.М. (47), кој летал со параглајдер, вчера се повредил откако паднал во близина на село Острилци, крушевско. Полицијата соопшти дека вчера околу 15:50 часот...

Штипјанец 30 дена во притвор, кај него пронајдени скоро 80 килограми дрога

Кај 40-годишен штипјанец пронајдени се 77 килограми марихуана и одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена. Портпаролката на СВР – Штип, Гордана...

Еден починат и двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Падалишта Гостиварско

Едно лице го загуби животот, а две се повредени откако автомобил излетал од коловозот на локален пат во близина на селото Падалишта,...

Градежник загина,  друг тешко повреден по одрон на земјиште во Припор

Еден градежник загинал, а друг е тешко повреден откако биле затрупани од одрон на земја при ископ во скопската населба Припор. Според првичните информации, животот...

Притворен командир на шумска полиција за земање поткуп

Битолската полиција приведе командир на шумската полиција поради постоење сомневае дека примал поткуп. СВР-Битола до надлежното обвинителство поднесе поднесе кривична пријава  против лицето Л.Ј. (46)...