12.3 C
Скопје
21.03.2019

Црна Хроника

Автомобил излетал од обиколницата кај Стајковци и удрил во бетонска ограда

Патничко моторно возило „Хонда сивик“ со скопски регистерски таблици управувано од Д.Г.(19) од Скопје синоќа околу 22:00 часот излетало од патот на обиколница кај село Стајковци и удрило во метален браник и бетонска ограда. Како што информира...

Мотоциклист од Охрид загина кај Косел

Љупчо Ј. (32) од Охрид загина во сообраќајна несреќа што вчера попладнето се случи на магистралниот патен правец Охрид  - Ресен, кај селото Косел. Тој во својство на мотоциклист на критичното место изгубил контрола врз...

Опожарен автомобил во Ченто

Еден автомобил рано изутрината бил запален на улицата „Методија Андонов Ченто“ бр. 161 во Скопје. Како што информира командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески случајот бил пријавен на „193“ во...

Во Скопје пронајдени еден починат и еден труп во распаѓање

Едно лице починато и еден труп во распаѓање се пријавени вчера во скопската полиција. Како што соопшти МВР, В.З.(47) е пронајден мртов од негов роднина на улицата „Фуштанска“. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а...

Пожари во два стана, во Автокоманда и Аеродром

Два пожара избувнале ноќеска во станови во скопските населби Автокоманда и Аеродром. Повредени нема, причинети се само материјални штети. Како што информира командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томвески за МИА, едниот...

Тешко повредено девојче во сообраќајка во Пирава

Тринаесетгодишно девојче од Струмица е тешко повредено во сообраќајка што се случила вчера попладне во село Пирава. Како што соопшти МВР, се судриле две патнички возила „Фолксваген“ со струмички регистерски таблички управувано од К.Б. (26)...

Џип излетал од Мавровската крстосница, тројца тешко повредени

Три лица се тешко повредени откако доцна синоќа патничко моторно возило „Гранд Чероки“ со бугарски национални ознаки излетало од коловозот кај т.н. Мавровска крстосница - Маврови Анови, соопшти МВР. Несреќата се случила околу 23:40 часот. Со возилото управувал А.А....

Таксист во Охрид нападнат и ограбен од тројца патници

Триесет и едногодишен таксист Љ.Ј. од Охрид бил физички нападнат и ограбен од три лица кои претходно со такси ги превезол од дискотеката „Парк“ до булеварот „Туристичка“ во Охрид. Физичкиот напад и разбојништвото тој ги...

Ограбена црква во светиниколското село Горобинци

Непознат сторител ја ограбил црквата „Свето Вознесение-Свети Спас“ во светиниколоското Горобинци. Како што соопшти МВР, на 2-ри спроти 3 август било пријавено дека од страна на непознат сторител со подесен предмет насилно била отворена влезната врата во...

Таксист во Охрид нападнат и ограбен од тројца патници

Триесет и едногодишен таксист Љ.Ј. од Охрид бил физички нападнат и ограбен од три лица кои претходно со такси ги превезол од дискотеката „Парк“ до булеварот „Туристичка“ во Охрид. Физичкиот напад и разбојништвото тој ги...

Двајца загинати во тешка сообраќана несреќа на патот Штип-Велес

Повеќе од една година за преглед на мамограф штипјанки се принудени да патуваат до Кочани, Свети Николе или Скопје. Причина за неработењето на овој апарат кој е и единствен во штипската клиничка болница е...
WordPress Image Lightbox Plugin