Дрогата се подостапна на младите – за само еден месец во тетовско откриени 140...

20–тина лица на возраст од 16 до 26 години е последниот евидентиран случај на откривање на лица дилери или пак, корисници на дрога во...

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер

Битолчанецот С.М. (47), кој летал со параглајдер, вчера се повредил откако паднал во близина на село Острилци, крушевско. Полицијата соопшти дека вчера околу 15:50 часот...

Почина Монсерат Кабаје

Познатата шпанска оперска пејачка Монсерат Кабаје почина на 85 - годишна возраст во Барселона. - Таа почина ноќеска во болницата Кант Пау, соопштија извори од...

Полицијата откри 12 мигранти кај Смоквица и во Скопје

Дванаесет мигранти од кои шест од Авганистан и еден од Шри Ланка вчера биле откриени во возило со скопски регистарски ознаки на клучката во село Смоквица,...

Двајца загинати во сообраќајќи во Скопје

Еден возач и еден сопатник се загинати, а едно лице се здобило со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се...

Загина тракторист во село Сушица

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР...

Превртено возило со 13 мигранти на автопатот Градско-Велес

Возило се превртело на автопатот Градско-Велес утринава околу 6.30 часот,  во кое биле пронајдени 13 мигранти, од кои двајца повредени, информираше Верољуб Додевски, портпарол...