Убиство во Мала Речица, маж смртно ја застрелал сопругата

Полицијата го бара 53 годишниот жител на тетовска Мала Речица, кој синоќа смртно ја застрелал својата сопруга, а се обидел да убие уште едно...

Смртно застрелана 52-годишна тетовчанка од нејзиниот сопруг

Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал,...

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во врска

Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското...

Бандите се пресметуваат, полицијата собира чаури

Полицијата покажува немоќ пред ликвидациите со потпис. 15 дена нема осомничени за двојното убиство на Рузвелтова, кога со калашников беа убиени Наим Ајети –...

Притвор на двајца полициски службеници од Демир Капија поради примање поткуп

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Велес поднесе кривична пријава против С.Ф.(27)...

Македонски автобус се судри со камион во Австрија- има повредени

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските...

Дрогата се подостапна на младите – за само еден месец во тетовско откриени 140...

20–тина лица на возраст од 16 до 26 години е последниот евидентиран случај на откривање на лица дилери или пак, корисници на дрога во...

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер

Битолчанецот С.М. (47), кој летал со параглајдер, вчера се повредил откако паднал во близина на село Острилци, крушевско. Полицијата соопшти дека вчера околу 15:50 часот...

Почина Монсерат Кабаје

Познатата шпанска оперска пејачка Монсерат Кабаје почина на 85 - годишна возраст во Барселона. - Таа почина ноќеска во болницата Кант Пау, соопштија извори од...

Полицијата откри 12 мигранти кај Смоквица и во Скопје

Дванаесет мигранти од кои шест од Авганистан и еден од Шри Ланка вчера биле откриени во возило со скопски регистарски ознаки на клучката во село Смоквица,...

Двајца загинати во сообраќајќи во Скопје

Еден возач и еден сопатник се загинати, а едно лице се здобило со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се...