Приведен скопјанец осомничен за производство и продажба на хашиш и марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје го предаде лицето Н.Ш. (39), од Скопје осомничен дека...

Во Скопје 14 сообраќајни незгоди, девет лица повредени

Девет лица се полесно повредени во вкупно 14 сообраќајни несреќи што вчера се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во седум од сообраќајките е...

Голем пожар кај старите турски гробишта во Битола

Горат старите турските гробишта во Битола, објави пред малку локален портал. Жителите од населбата Ушици реагираат дека, пожарот се шири со голема брзина и...

Се превртел камион што превезувал овци, возачот повреден

Во сообраќајна несреќа која се случила на магистралниот патен правец Гостивар-Кичево, околу 12 часот едно лице е полесно повредено, а сообраќајот се одвива отежнато...

Коски пронајдени кај охридско Рамне, полицијата се сомнева дека се работи за човечки остатоци

Во Секторот за внатрешни работи од Охрид вчера било пријавено дека во месноста „Лозја“ во атарот на охридското село Рамне биле забележани коски што...

Кривична пријава против мажот од Мала Речица, осомничен за убиство на сопругата

Кривична пријава е покрената против мажот од Мала Речица, кој е осомничен за убиство на неговата сопруга. Секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична...

Уапсен сопругот, осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Доцна попладнево, во тетовското планинско село Гајре полицијата го пронашла и го лишила од слобода А.К.(53) од Мала Речица кој е осомничен дека минатата...

Убиство во Мала Речица, маж смртно ја застрелал сопругата

Полицијата го бара 53 годишниот жител на тетовска Мала Речица, кој синоќа смртно ја застрелал својата сопруга, а се обидел да убие уште едно...

Смртно застрелана 52-годишна тетовчанка од нејзиниот сопруг

Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал,...

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во врска

Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското...

Бандите се пресметуваат, полицијата собира чаури

Полицијата покажува немоќ пред ликвидациите со потпис. 15 дена нема осомничени за двојното убиство на Рузвелтова, кога со калашников беа убиени Наим Ајети –...