25.8 C
Скопје
19.06.2019

Црна Хроника

Се превртел камион што превезувал овци, возачот повреден

Во сообраќајна несреќа која се случила на магистралниот патен правец Гостивар-Кичево, околу 12 часот едно лице е полесно повредено, а сообраќајот се одвива отежнато поради присуство на овци кои се движат по коловозот. Од полицијата...

Коски пронајдени кај охридско Рамне, полицијата се сомнева дека се работи за човечки остатоци

Во Секторот за внатрешни работи од Охрид вчера било пријавено дека во месноста „Лозја“ во атарот на охридското село Рамне биле забележани коски што наликувале на човечки остатоци. Екипа на охридската полиција по овластување на...

Кривична пријава против мажот од Мала Речица, осомничен за убиство на сопругата

Кривична пријава е покрената против мажот од Мала Речица, кој е осомничен за убиство на неговата сопруга. Секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична пријава против 53-годишниот А.К. поради основи на сомнение дека сторил...

Уапсен сопругот, осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Доцна попладнево, во тетовското планинско село Гајре полицијата го пронашла и го лишила од слобода А.К.(53) од Мала Речица кој е осомничен дека минатата ноќ околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал...

Убиство во Мала Речица, маж смртно ја застрелал сопругата

Полицијата го бара 53 годишниот жител на тетовска Мала Речица, кој синоќа смртно ја застрелал својата сопруга, а се обидел да убие уште едно лице. Убиството се случило вчеравечер околу 22,30 минути.Осомничениот дошол во...

Смртно застрелана 52-годишна тетовчанка од нејзиниот сопруг

Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите првични информации,...

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во врска

Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското одделение Камењане, поради тоа што не сакала да ја продолжи...

Бандите се пресметуваат, полицијата собира чаури

Полицијата покажува немоќ пред ликвидациите со потпис. 15 дена нема осомничени за двојното убиство на Рузвелтова, кога со калашников беа убиени Наим Ајети – Беланоца и Антонио Парапулов алијас Тозо, а 19 годишник беше...

Притвор на двајца полициски службеници од Демир Капија поради примање поткуп

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Велес поднесе кривична пријава против С.Ф.(27) и Д.Т.(22), полициски службеници од Полициската канцеларија Демир Капија, поради...

Македонски автобус се судри со камион во Австрија- има повредени

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, автобусот бил застанат на дефектната лента поради технички проблем,...

Дрогата се подостапна на младите – за само еден месец во тетовско откриени 140...

20–тина лица на возраст од 16 до 26 години е последниот евидентиран случај на откривање на лица дилери или пак, корисници на дрога во полошкиот регион. Сите се приведени во текот на изминатиов викенд....