Откриен сторителот на убиството во населбата Даме Груев

Единица за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против С.П.(25) од Скопје, поради...

Новогодишен биланс: Пожари во Скопје, масовна тепачка во Охрид, алкохолизирани славеници и петарди

Релативно мирна новогодишна ноќ во Македонија. Една масовна тепачка во Охрид, неколкумина повредени од петарди, запалени контејнери на повеќе локации во Скопје....

Три лица повредени во сообраќајка синоќа во Скопје

Три лица се здобиле со повреди во сообраќајна незгода што се случила синоќа во 21:10 часот на улицата „Лазар Личеновски“ во Скопје....

Работник почина, а друг е повреден во одронување земјиште во Припор

Еден работник почина, а друг е повреден откако вчера биле затрупани по одронување земјиште на улица „Христо Татарчев“ во населбата Припор во Скопје, информира...

Загина велосипедист во Тетовско

Жител на тетовско Долно Седларце (51) починал откако, додека возел велосипед, бил удрен од автомобил БМВ со тетовски регистерски таблички што го...

Силниот ветер причина за авионската несреќа на Солунска Глава

Силниот ветер бил причина за уривањето на авионот кај Солунска глава при што загина бугарското семејство Бошнакови - ова денеска го даде како одговор...

80-годишна баба хоспитализирана во Градска, пијана заработила скршеници по телото

Осумдесет годишна жена со скршеници на телото изминатите денови била хоспитализирана во скопската Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“. Според информациите на Скопје...

Убиство во слепа темна уличка синоќа во Ѓорче Петров- граѓани шпекулираат околу причината

38 годишниот скопјанец Ненад Добраниќ синоќа заврши со прострелна рана во главата, во слепа темна уличка во скопски Ѓорче Петров. Безживотното тело...

Голем пожар кај старите турски гробишта во Битола

Горат старите турските гробишта во Битола, објави пред малку локален портал. Жителите од населбата Ушици реагираат дека, пожарот се шири со голема брзина и...

Бандите се пресметуваат, полицијата собира чаури

Полицијата покажува немоќ пред ликвидациите со потпис. 15 дена нема осомничени за двојното убиство на Рузвелтова, кога со калашников беа убиени Наим Ајети –...

Пет животи згаснаа синоќа во Скопје: МВР и ОЈО со детали за тешката сообраќајна...

Стравични сцени, згмечен автомобил, пет трагично загубени животи е црниот биланс, од синоќешната сообраќајна несреќа во близина на скопската населба Драчево. Од МВР информираат дека...