Скопје – Викендов 22 сообраќајки, двајца тешко повредени

Две лица се тешко, а девет полесно повредени во вкупно 22 сообраќајки случени во текот на изминатиот викенд на подрачјето на СВР...

Филмски грабеж на банка во Чаир разбојниците побегнале и си го запалиле возилото

Полиено со бензин и запалено, вака разбојниците кои утрово ја ограбија експозитурата на Тутунска Банка во скопски Чаир ги сокрија своите траги. Како по...

Загина возач на влекач, излетал од коловоз на регионален пат меѓу Идризово и Петровец

Д.Т. (36) од скопското село Ржаничино, кој управувал товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот по што загинал. Како што...

Телото на штипскиот пожарникар предадено на обдукција

Причините за смртта на 57- годишниот штипски пожарникар Ѓорѓи Џонов, кој почина синоќа гаснејќи пожар во населбата Автокоманда ќе се знаат по...

Велешанец ја силувал поранешната сопруга

Основното јавно обвинителство Велес донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 32 години поради постоење на основано...

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајка на скопската обиколница

Еден загинат и двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што се случи рано утринава на скопската обиколница во правец од Тетово кон Велес,...

Албанец пробал со лажни документи да влезе во Македонија

На  20.01.2019 година во 16.00 часот на Граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека патната исправа што ја дало на...

Се собираат донации за дванаесетчленото семејство на кое му изгоре куќата

Иселеници од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото...

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Воз удри во автомобил „ситроен“ утрово кај  скопското село Кондово, при што полесно е повреден возачот на автомобилот, потврдија за МИА од МЖ-Инфраструктура. Несреќата се...

Рaсте бројот на жртви по патиштата во охридско-струшкиот регион

На патиштата во охридско-струшкиот регион гинат луѓе. Во само два дена во сообраќајни несреќи животот го загубија два лица, а 7-мина тешко повредени завршија...

ФОТО: Голем број возила на Брза помош- Се евакуираат патници

Возилата на Брза помош се на релација од местото на несреќата кон скопските клиники, евакуирајќи ги патниците кои се повредени во страшната...