12.9 C
Скопје
19.08.2019
Почетна Црна Хроника

Црна Хроника

Малолетник тешко повреден во сообраќајка

Малолетник се здобил со тешки повреди откако бил удрен од автомобил „БМВ“. Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера во 11,30 часот во тетовското село Калник. -Патничко моторно возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од...

Нов масакар во САД- убиени се 9 лица (ВИДЕО)

Девет лица се убиени, а 16 ранети во ново пукање во САД, во сојузната држава Охајо, само неколку часа по смртоносниот напад во Тексас во кој беа убиени 20, а ранети 26 луѓе.Напаѓачот отворил...

Во Загреб убиени шест членови на семејство, убиецот се самоубил

Шест членови од едно семејство синоќа биле убиени во населбата Кајзерица, во Загреб, а седуммесечно бебе е единственото преживеано. Како што соопшти загребската полицијата убиени се двајца мажи, три жени и 10-годишно дете. Убиецот извршил...

Триесетгодишен скопјанец загина во тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Велес – Штип

Триесетгодишен скопјанец го изгуби животот во сообраќајна несреќа, која се случи синоќа на регионалниот пат Велес – Штип кај крстосницата за Ново Село. Несреќата се случила меѓу автобус марка МАН со кратовски регистарски ознаки,...

Еден загинат во сообраќајка меѓу комби и автобус на патот Велес – Штип

Во моментот на несреќата 15 патници биле во автобусот кој се движел во правец кон Штип. Неофицијално автобусот имал кратовски регистарски таблички, а патниците оделе на одмор во Бугарија. Со автобусот директно се судрило...

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Воз удри во автомобил „ситроен“ утрово кај  скопското село Кондово, при што полесно е повреден возачот на автомобилот, потврдија за МИА од МЖ-Инфраструктура. Несреќата се случила кога кога автомобилот поминувал преку пругите и од ударот...

Во Тетово уапсени 12 жени од Србија, Албанија и Бугарија

На 28.07.2019 во 02:30часот при акциска контрола во угостителски објект лоциран во близина на автопатот Тетово-Скопје од страна на полициски службеници од Тетово лишени од слобода се 12 женски лица на возаст од 20...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, две лица лесно повредени

Две лица се здобиле со лесни телесни повреди во две сообраќајни незгоди од вкупно девет што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во седум сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според податоците...

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Жител на Скопје загина откако синоќа со неговиот автомобил се судрил со товарно возило на патот меѓу охридските села Ботун и Климештани. Несреќата, како што соопшти МВР, се случила вчера околу 15:00 часот на магистралниот...

Четворица разбојници со калашникови ја ограбија НЛБ Банка во Сарај

Вооружен грабеж во скопски Сарај. Претпладнево околу 10 часот и 40 минути разбојници со автоматски пушки ја ограбиле експозитура на НЛБ Банка во скопски Сарај. Алфа дознава дека четворица разбојници со оружје влегле во...

Вооружен грабеж во скопски Сарај

Претпладнево околу 10:40 часотвооружени со автоматски пушки ограбиле експозитура на Тутунска Банка во скопски Сарај.  Според информациите на Алфа, четворица разбојници со оружјето влегле во банката и под закана дека ќе ги убијат сите...