Категорија: Фудбал

МВР: Нападнати полицајци, прободен навивач, приведени 21 хулигани, од кои двајца на Шкупи

Невидени провокации од бугарските навивачи кон Македонците, каменувани автомобили во Чаир, прободен бугарски навивач, физичка пресметка на бугарските хулигани со македонската полиција, Уапсени 19 Бугари, ... Прочитај повеќе

Македонија патува во Порто за меч за историја – Елмас порача дека шансата не смее да се испушти, Алиоски не сака да му ја расипе кариерата на Роналдо, но верува во победа

Македонија патува во Порто за меч за историја – Елмас порача дека шансата не смее да се испушти, Алиоски не сака да му ја расипе кариерата на Роналдо, но верува во победа

„Една победа не дели од сонот од детството на целата нација“, „Не сакаме да ја расипеме кариерата на Роналдо, но веруваме во победа“ – црвено ... Прочитај повеќе

Барди, Трајковски и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Македонските репрезентативци Енис Барди и Александар Трајковски, и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши. Тие се нашите најважни амбасадори во моментов и го заслужуваат пасошот, ... Прочитај повеќе

Фудбалските херои ја израдуваа цела Македонија

Достоинствено пречекани храбрите момци кои ја поразија Италија на домашен терен. Македонската фудбалска репрезентација донесе уште еден голем успех и причина за славење - граѓаните ... Прочитај повеќе

НИКОБ ЛАБ СО ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ ЗА PCR ТЕСТОВИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ

НИКОБ ЛАБ СО ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ ЗА PCR ТЕСТОВИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ

По повод настапот на македонската репрезентација на европското првенство ЕURO 2020 лабораторијата НИКОБ ЛАБ на македонските навивачи им овозможува PCR тестови за Covid-19 со сертификат ... Прочитај повеќе