-1 C
Скопје
22.02.2019
Почетна Референдум 2018

Референдум 2018

Заев не сака дебата со Мицкоски додека не се изјаснел против бојкот на референдумот

Подготвен сум да прифатам дебата со господинот Мицкоски кога тој јасно и јавно ќе каже дека е против бојкотирањето. Штом тоа ќе го каже, веднаш ќе ја прифатиме дебатата. Ваквите ставови дефинитивно ја ставаат...

Mицкоски: Националните прашања се надпартиски, секој граѓанин треба да се изјасни според сопственото убедување

Секој граѓанин сам да одлучи како да гласа. Ова е ставот за референдумот што ВМРО ДПМНЕ го донесе вчера на состанокот на Централниот комитет. Одлуката, според лидерот на партијата Мицкоски, е донесена во консултација...

Каменос: Без разлика на исходот од референдумот, последниот збор ќе го има грчкиот народ

Каков и да е исходот од референдумот, последниот збор за Договорот од Преспа ќе го има грчкиот народ или на референдум или на избори, рече коалициониот партнер во грчката влада Панос Каменос, уште еднаш...

Мицкоски: Ова се историски моменти, секој да одлучи по свое убедување, морал и совест

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција го обзнани ставот на партијата за претстојниот референдум: „Секој граѓанин да одлучи според своето убедување, морал и совест“. -ВМРО-ДПМНЕ по консултациите со граѓаните и реално различните мислења...
WordPress Image Lightbox Plugin