Категорија: Ракомет

Пораз од Германија за крај на надежите за наредна фаза на ЕП 2024

Пораз од Германија за крај на надежите за наредна фаза на ЕП 2024

Машката ракометна репрезентација на Македонија го запиша и вториот пораз на Европското првенство и тоа од домаќинот Германија со високи 34-25, со што и теоретски ... Прочитај повеќе

Очекуван пораз од Франција на стартот на ЕП 2024

Очекуван пораз од Франција на стартот на ЕП 2024

Машката ракометната репрезентација на Македонија со пораз го почна настапот на Европското првенство 2024, откако синоќа, пред речиси 50.000 гледачи во Диселдорф, очекувано загуби од ... Прочитај повеќе

Борко Ристовски нов извршен директор на Ракометниот клуб „Вардар“

РК Вардар од денеска започнува нова ера, две ракометни легенди ја завршија кариерата, Борко Ристовски и Стојанче Стоилов, но и двајцата остануваат во клубот.Ристовски од ... Прочитај повеќе

Борко е голем вардарец: Ги поддржа фудбалерите на стартот на подготовките

Ракометната легенда на Македонија, голманот Борко Ристовски го поддржа фудбалскиот клуб Вардар. „Црвено-црните“ денес означија старт на подготовките. Клубот добива ново сопствеништво, навивачката група „Комити“ ќе ... Прочитај повеќе

РАКОМЕТАРКИТЕ ДЕНЕСКА ГО ДОБИВААТ ПРОТИВНИКОТ ЗА БАРАЖОТ ОД КОЈ СЕ ОДИ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Македонската женска ракометна репрезентација по извонредните три од три во Скопје во квалификациите за Светското првенство во Шпанија на крајот од годината попладнево ќе се ... Прочитај повеќе