Категорија: Храна

Гарантираните цени се избришаа, во дел од маркетите веднаш има поскапување

Гарантираните цени се избришаа, во дел од маркетите веднаш има поскапување

„Одмрзнаа“ лебот, млекото, месото, тестенините, зеленчукот. Мерката „гарантирана цена“ повеќе не важи, во дел од маркетите веќе има поскапувања, а во дел се уште се ... Прочитај повеќе

Годинава празниците чинат досега најскапо

Годинава празниците чинат досега најскапо

Скромно како никогаш до сега. На Бадниковата трпеза и годинава ќе се стави од се по малку, ама за разлика од лани, годинава поскромна од ... Прочитај повеќе

Мажот што јадел од зелникот со праз е стабилен, жената е во кома – Како отровот се нашол во куќата на несреќното семејство?!

Мажот што јадел од зелникот со праз е стабилен, жената е во кома – Како отровот се нашол во куќата на несреќното семејство?!

Мажот што јадел од зелникот со праз е во стабилна состојба, а бабата која ја спремала смртоносната пита се уште е во кома во тешка ... Прочитај повеќе

Изгор цени во маркетите – граѓаните се организираат на социјалните мрежи за да купуваат директно од земјоделците

Изгор цени во маркетите – граѓаните се организираат на социјалните мрежи за да купуваат директно од земјоделците

Наместо во маркет или на пазар, преку интернет. Среде енормен раст на цените, граѓаните сами се снаоѓаат и смислуваат начини како да купат поевтино, односно ... Прочитај повеќе

Крцкав чипс од тиквичка кој ќе ги замени сите грицки во вашиот дом

Ќе бидете изненадени колку е едноставно! Ако обожавате вкус на тиквички и сакате да пробате различни јадења од овој зеленчук, едноставно не смеете да го ... Прочитај повеќе