Категорија: Технологија

Со „Магента“ секој телевизор станува паметен-„Македонски телеком“ со нова генерација дигитална телевизија

Со „Магента“ секој телевизор станува паметен-„Македонски телеком“ со нова генерација дигитална телевизија

Македонски Телеком воведува нова генерација дигитална телевизија – MagentaTV, иновативна ТВ платформа којашто нуди едно сосема ново, модерно ТВ доживување во согласност со современите навики ... Прочитај повеќе

„Сетек“ прославува 30 години постоење

„Сетек“ прославува 30 години постоење

30 години успешна приказна. Од мала компјутерска фирма до голем синџир за бела техника. Македонската компанија „Сетек“ прослави три децении постоење. „По повод 30тиот јубилеен ... Прочитај повеќе

Move TV на МТЕЛ – стриминг платформа со која никогаш нема да ги пропуштите омилените телевизиски содржини!

Move TV на МТЕЛ – стриминг платформа со која никогаш нема да ги пропуштите омилените телевизиски содржини!

Македонија го започна лансирањето на својата најнова стриминг-платформа, MOVE TV. Оваа најсовремена OTТ платформа за телевизија, радио и видео on demand, која функционира со помош ... Прочитај повеќе

Претставена новата генерација на супербрзиот јапонски воз кој достигнува максимална брзина дури од 360 километри на час

Претставена новата генерација на супербрзиот јапонски воз кој достигнува максимална брзина дури од 360 километри на час

Во Токио неодамна беше претставена новата генерација на супербрзи возови N700S кои го носат патувањето со воз на едно сосема ново ниво.   Новиот модел ... Прочитај повеќе

Шест знаци дека некој ви го шпионира компјутерот

Препознајте ги знаците дека некој ви го шпионира компјутерот за да може веднаш да реагирате. Експертите ги истакнуваат овие шест знаци дека хакери „провалиле“ во ... Прочитај повеќе