Категорија: Сцена

Водителот Марко Новески и неговата сакана Цена се венчаа во жолто-бели стајлинзи

Водителот Марко Новески и неговата сакана Цена се венчаа во жолто-бели стајлинзи

Марко Новески се ожени. Познатиот македонски водител стапи во брак со саканата Цена Плавевска во Скопје. Парот го изговори судбоносното „ДА“ во стилски координирани стајлинзи. ... Прочитај повеќе

Бред Пит и Анџелина Џоли повторно на суд

Бред Пит и Анџелина Џоли повторно ќе се гледаат на суд. Ако прво, причината беше старателството над децата, сега тоа е – виното. Имено, Анџелина ... Прочитај повеќе

Меган Маркл како дете била опседната со кралското семејство

Во легендарното интервју со Опра Винфри, Меган Маркл изјави дека не знаела ништо за кралското семејство. Меган Маркл излажа кога јавно рече дека „никогаш не ... Прочитај повеќе

Младиот актер кој важеше за вистински убавец пронајден мртов

Младиот актер кој важеше за вистински убавец пронајден мртов

Актерот Даниел Микелсон, 23 годишниот актер ненајдено почина на 4.јули, а од него фановите се простуваат. Прераната смрт ги изненади неговите обожаватели како и бројните ... Прочитај повеќе

Цеца го покажа луксузот во вилата во Кипар – кога ќе го видите базенот ќе ви се заврти во умот, особено кога ќе дознаете како ја купила истата

Цеца го покажа луксузот во вилата во Кипар – кога ќе го видите базенот ќе ви се заврти во умот, особено кога ќе дознаете како ја купила истата

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе неколку денови ужива на Кипар, а сега со фановите сподели и како навистина изгледа погледот од нејзината луксузна вила. ... Прочитај повеќе