Категорија: Занимливости

Се бараат оставки и одговорност за се почестото угинување на животни во скопската Зоолошка градина

Се бараат оставки и одговорност за се почестото угинување на животни во скопската Зоолошка градина

Се бараат оставки и одговорност за се почестото угинување на животните во Зоолошката градина. Каква е грижата за животните, како се хранат, дали примаат терапии, дали редовно ... Прочитај повеќе

5 начини да се ослободите од најголемиот женски непријател

Секоја жена ќе признае дека целулитот е еден од најголемите непријатели. За да го спречиме пиеме многу вода, вежбаме и внимаваме што јадеме, но прибегнуваме ... Прочитај повеќе

Дали знаете зошто луѓето озборуваат?

Нема личност што барем еднаш во животот не озборувала. Но, сите би рекле дека не го одобруваат озборувањето. Сепак, психолозите велат дека озборувањето не е ... Прочитај повеќе

6 астролошки датуми кои во наредниот месец ќе донесат пресврт

Астролозите велат дека Сонцето што влезе во знакот на Девица на 22 август донесе сосема поинаква енергија во споредба со онаа што ја имавме додека ... Прочитај повеќе

Дневен хороскоп 25.08.2021

ОВЕН Многу соработници нема да бидат воодушевени од односот што ќе го покажете на деловното поле денес. Можеби повеќе нема да сакате да ги толерирате проблемите ... Прочитај повеќе