Категорија: Живот

Едно колаче – една остварена детска желба, Нова кампања на „Винчини“ и СОС Детско село

Едно колаче – една остварена детска желба, Нова кампања на „Винчини“ и СОС Детско село

Макпрогрес како една од најголемите прехранбени компании на Балканот, повеќе години ја гради својата позиција на општествено одговорна компанија при што еден од нејзините фокуси е ... Прочитај повеќе

Апел за Лео: Да спасиме уште еден млад човечки живот

Апел за Лео: Да спасиме уште еден млад човечки живот

Aпел за помош. Да покажеме дека сме хумани. Да спасиме еден млад живот. Станува збор за Леонид кој има 18 години и во несреќа фатално ... Прочитај повеќе

Почина актерската легенда Мето Јовановски

Почина актерската легенда Мето Јовановски

Почина актерската легенда, Мето Јовановски, на 77 – годишна возраст. Јовановски во 1971  завршил театарска Академија во Софија, Бугарија и истата година се вработил во ... Прочитај повеќе

Cosmo TINEX го донесе брендот Lady B во Македонија

Cosmo TINEX го донесе брендот Lady B во Македонија

Cosmo TINEX e првата дрогерија во нашата земја која веќе 15г е лидер и претпознатил бренд за квалитет, која се уште го држи приматот за ... Прочитај повеќе

Светска премиера на краткометражниот филм „Прошетка“ на Елеонора Венинова на престижниот фестивал во Леувен

Светска премиера на краткометражниот филм „Прошетка“ на Елеонора Венинова на престижниот фестивал во Леувен

Краткиот филм „Прошетка“ на Елеонора Венинова ќе ја има својата светска премиера на 29-то издание на Фестивалот за краток филм во Леувен, Белгија, еден од најпрестижните ... Прочитај повеќе