Категорија: Балкан

Солзи и цвеќиња: Една година од масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград

Солзи и цвеќиња: Една година од масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград

Со солзи во очите и цвеќиња в раце, белграѓани во редици чекаа да се помолат и да оддадат почит на убиените, на годишнината од масакрот ... Прочитај повеќе

Бугарски “крузер” удри во ѕид на реката Дунав, 17 лица се повредени

Бугарски “крузер” удри во ѕид на реката Дунав, 17 лица се повредени

Синоќа бугарски брод за крстарење удрил во бетонски ѕид на реката Дунав, во градот Ашах, во северниот дел на Австрија. Повредени се 17, од вкупно ... Прочитај повеќе

Изборниот молк во Србија почнува на полноќ

Изборниот молк во Србија почнува на полноќ

Изборниот молк во Србија почнува вечерва на полноќ, а ќе трае до 20 часот в недела на 17 декември, кога завршува гласањето на парламентарните, покраинските ... Прочитај повеќе

Вучиќ распиша вонредни избори во Србија

Вучиќ распиша вонредни избори во Србија

Србија оди на вонредни парламентарни избори кои ќе се одржат на 17 декември. Изборите ги распиша српскиот претседател Александар Вучиќ, кој изјави дека роковите за ... Прочитај повеќе

Дарко Лазиќ ослабе до непрепознатиливост

Дарко Лазиќ ослабе до непрепознатиливост

Пејачот Дарко Лазиќ шокираше многумина кога скоро преку ноќ ослабе 70 килограми, откако го оперираше желудникот. Тој синоќа се појави на еден сплав, каде настапувал, а ... Прочитај повеќе