Категорија: Автомобили

МАН најави до 9.500 откази

Германскиот производител на камиони и автобуси МАН денеска соопшти ќе укине до 9.500 работни места во матичната земја и во Австрија со цел да ги ... Прочитај повеќе

Топ-10 најпопуларни градски возила во Британија

Малите градски автомобили не се многу популарни во Велика Британија, но и покрај тоа, британскиот магазин за автомобилизам AutoCar направи рангирање на најдобрите 10 во ... Прочитај повеќе

Ниското сонце на хоризонтот носи голема опасност при возење

Температурите кажуваат поинаку, но вистина е дека веќе возиме во зимски услови. Тоа секако дека се однесува на положбата на сонцето на хоризонтот. Во есен ... Прочитај повеќе

„Ѕверка“ и на струја: Електричниот Porsche Macan ќе има 700 коњски сили

Германскиот производител потврди дека SUV Macan ќе добие своја електрична верзија, но официјално не објави повеќе детали за ова возило. Во меѓувреме, Autocar дознава дека ... Прочитај повеќе