Категорија: Кошарка

ПЛЕЈ ОФОТ ВО НБА СЕ НАБЛИЖУВА И ФАВОРИТИТЕ ГО ПОДИГААТ НИВОТО НА ИГРА

Крајот на основниот дел во НБА лигата и почетокот на плеј офот се наближуваат, и екипите кои држат добри позиции за разигругањето засилуваат, за што ... Прочитај повеќе

СЕРИЈА ИЗНЕНАДУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ ВО СИНОЌЕШНИТЕ ДУЕЛИ ОД МУНДИЈАЛСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Лидерот во западната конференција Јута одново славеше, а водечкаат екипа на истокот Филаделфија загуби, но се уште има предност. Џезерите славеа со Мемфис 126-110 и ... Прочитај повеќе

КОШАРКАРИТЕ НА КУМАНОВО ВО БИБЛ НАТПРЕВАР ГОСТУВААТ КАЈ АКАДЕМИК ВО ПЛОВДИВ

Кошаркарите на Куманово се уште не знаат за триумф во втората фаза во Балканската лига, а по две пропуштени шанси, новата е денеска и вели ... Прочитај повеќе

Филаделфија е нов лидер на Исток, Харден со троен ефект против „своите“!

Во дербито на вечерта, Филаделфија по голема борба и едно продолжение го совлада Западниот лидер Јута со 131-123, и стана најдобриот тим на Истокот со ... Прочитај повеќе

Бруклин гази се пред себе, Филаделфија го сопре Дончиќ

Бруклин го декласира Орландо со убедливи 129-92, и покрај расположениот Вучевиќ кај гостите со 28 поени и 12 скока. Домашните предводени од Ирвинг со 27 ... Прочитај повеќе