23 C
Скопје
25.03.2019

Емисии

Судир на концепти: Натпартиски VS. консензуален кандидат – Утре интервју со Александар Николоски, потпретседател...

-Зошто професор Гордана Силјановска – Давкова, во овие турбулентни времиња, е најдобар избор за Македонија каква што ја знаеме? -За судирот на два сосема различни коцепти, натпартискиот...

Гости во ЗЕБРА МАГАЗИН: водителката Александра Бела и дизајнерката Ива Спасовска

Зебра Магазин, секој работен ден од 17 часот на Тв Алфа. https://www.youtube.com/watch?v=GsF3HqbY4oY Зебра магазин секој работен ден од 17 часот на Алфа тв.

ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов: Како и зошто е договорена промена на идентитетот?

Интервју со Алајдин Демири и Ванчо Шехтански! https://www.youtube.com/watch?v=gMrF6HRExOM

Отворено на Алфа: Македонија жали- Страотната несреќа на патот Скопје-Тетово однесе 14 животи

Вчера околу 17 часот автобус полн со патници се преврте во близина на Карпалак. Во несреќата животот го загубија 13 лица и над 30 се повредени, дел од нив се борат...

Отворено на Алфа: Популизам или реални проекти? Што вети, а што оствари Петре Шилегов?

Гостин: Петре Шилегов - Градоначалник на Град Скопје https://www.youtube.com/watch?v=WeF_BaQFa9E

Гости во ЗЕБРА МАГАЗИН: Бобисахс и Сања сити

Зебра Магазин, секој работен ден од 17 часот на Тв Алфа https://www.youtube.com/watch?v=GzRyhlUcpCk

Отворено на Алфа: Што сакаше Заев да каже со: „Иднината веќе не ни е...

Гости во студиото: Доц. д-р Велика Стојкова- Серафимовска- Етномузиколог. Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=aYet4l2TNxQ

Гости во ЗЕБРА МАГАЗИН: Бисера Влахова

Зебра Магазин, секој работен ден од 17 часот на Тв Алфа. https://www.youtube.com/watch?v=CgBxopymUaY&t=131s

Отворено на Алфа: Културата во „АУТ“, државата ја остави без пари Македонската традиција

Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=l1wI-q0PpMo&t=1090s

Гости во ЗЕБРА МАГАЗИН: Маја Саздановска

Зебра Магазин, секој работен ден од 17 часот на Тв Алфа. https://www.youtube.com/watch?v=Ha975IGAV30&t=281s
WordPress Image Lightbox Plugin