23 C
Скопје
25.03.2019

Емисии

Отворено на Алфа: Партиска шпиунска мрежа или реформиран безбедносно разузнувачки систем

Гостин: Горан Митевски - поранешен директор на ДБК Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=Xmgr13eCnlY

Отворено на Алфа: Дали сега партиските вработувања ја донесоа правдата па затоа е мир?!

Гости во студиото: Димче Арсовски и Зоран Јовановски Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=f4f4QUPHOfk

ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов: Како Пендаровски го победи Оливер Спасовски?

Погледнете го најновото издание на емисијата ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов, премиерно прикажана на 03.03.2019 во кое со гостинот Љупчо Палевски се анализираат последните случувања на македонската политичка сцена и изборот на...

Отворено на Алфа: КОЈ ГИ ОВЛАСТИ ДА СИ ИГРААТ ДРЖАВА И ДА СИ ИГРААТ...

Гостин: Љубомир Цуцуловски - Универзитетски професор https://www.youtube.com/watch?v=iEXDsFSSI4U

Отворено на Алфа: Пет дена нема извештај од затворот во Шутка, снимиле ли камерите...

Гости: Аналитичарите Алберт Муслиу и Александар Даштевски https://www.youtube.com/watch?v=HCP0SIs64Qs&t=493s

СЕДМИЦА со Коле Чашуле (22.02.2019)

Политички магазин „СЕДМИЦА“ секој петок од 18:18 на Тв Алфа. https://www.youtube.com/watch?v=f4dEayu6K70

Отворено на Алфа: Оставки има, ќе има ли одговорност за партиските вработувања?

Гости во студиото: Слаѓана Тасева -Транспаренси Македонија Шемси Салаи- Антикорупциска комисија Предраг Димитровски- Новинар Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=Kc7N8k04o1w

Отворено на Алфа-Корупција: „Борци“ многу, „Виновни“ малку

Гостин- Билјана Ивановска Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=Sxbjt6wNLnU

Анабела и Елеонора Милковиќ гости во ЗЕБРА МАГАЗИН

Зебра Магазин, секој работен ден од 17 часот на Тв Алфа. https://www.youtube.com/watch?v=ggQ78bZfZJE
WordPress Image Lightbox Plugin