23 C
Скопје
25.03.2019
Почетна Емисии

Емисии

Во Центар со Васко Ефтов – На кој јазик зборуваат Егејците и каде е...

Зоран Иванов е гостин во најновот издание на емисијата ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов, премиерно прикажана на 17.03.2019. Темата е повеќе од интересна и актуелна, а разговорот е еден од оние кои...

СЕДМИЦА со Коле Чашуле (15.03.2019)

https://www.youtube.com/watch?v=aG4VZisM7Ic

„Крвавиот четврток“ и македонски „ЦРН ПЕТОК“: Вонредно издание на Отворено на Алфа, пресудите...

Гости во студиото: Сотир Костов и Александар Пандов. Отворено на Алфа оди во редовниот термин од понеделник до четврток во 18:18 часот, а вонредното петочно издание е по повод...

Отворено на Алфа:Во кој правец се движи македонската економија?

Гостин во студиото: Драган Тевдовски- министер за финансии Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=juOsPKDLxFY

Отворено на Алфа: Претседателските избори-битка за Македонија?

Гости: Ристо Никовски, Ламбе Арнаудов Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=mpcAtZJ9QQI

Отворено на Алфа: Новиот закон за недискриминација

Гости: Антонио Михајлов - „Субверзивен Фронт“ и Цветин Чилиманов - Новинар Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот.

Отворено на Алфа: Заев го губи мнозинството за поддршка за СЈО

Гости: Јован Митрески - СДСМ Никола Мицевски - ВРМО ДПМНЕ Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=o9Cp_Ydb83c

Во Центар со Васко Ефтов: Дали Заев подготвува дравен удар во Србија? Интервју со...

Во најновото издание на емисијата ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов, премиерно прикажана на 10.03.2019, со гостинот Драган Вучичевиќ се анализираше информацијата објавена во медиуми во соседството за наводни тајни белешки од состанок...

СЕДМИЦА со Коле Чашуле (08.03.2019)

https://www.youtube.com/watch?v=bO9vZMT4ECs

Мицкоски за СЈО, лидерската средба, претседателските избори – Отворено интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Отворено на Алфа. https://www.youtube.com/watch?v=ptrR_HgkcFw

Отворено на Алфа: Нов небулозен владин „компромис“

Гости во студиото: Дарко Јаневски- новинар и Љупчо Палевски- Палчо- движење „Бојкотирам“ Отворено на Алфа од понеделник до четврток во 18:18 часот. https://www.youtube.com/watch?v=0YKxGlvqRi4
WordPress Image Lightbox Plugin