Бронзени борачи станаа златни по допинг тестови на финалистеите од ЛОИ 2012

Унапредените допинг анализи се причина за промоција на двајца освојувачи на бронзени медали во борење од Олимписките игри во Лондон во шампиони. Станува збор за Русинот Билал Махов и Иранецот Комеил Касеми пред осум години во Лондон загубија во плуфиналето, но по обновените тестирања лани на Грузиецот Мадзаманашвили и Узбекистанецот Тајмазов им се одземени медалите, па редоследот се смени. Најновите тестови на двајцата пред

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста