БРАЗИЛ НЕ ПОБЕДИ ВО ПОСЛЕДНОТО КОЛО, НО КАКО ПРВ ОД ГРУПАТА ОДИ ВО 1/4 ФИНАЛЕТО НА КОПА АМЕРИКА

Бразил не успеа да победи и во четвртиот настап од групната фаза од Копа Америка, но ремито 1-1 со Еквадор е доволно кариоките како први во конкуренцијата Б да го дочекаат четвртфиналето на турнирот што се игра кај нив. Во вториот меч од истиот состав Перу ја победи Венецуела со 1-0 и е втор пред Колумбија. Вечерва се игра последното коло во првата група, а двојките се Аргентина-Боливија и Уругвај-Парагвај.

Advertisements