Борусија Дортмунд си го проблематизира второто место во Бундес лигата

Борусија Дортмунд неочекувано загуби од Мајнц дома со 2-0 и си го проблематизираше второто место во Бундес лигата. Имено третиот Лајпциг кој испушти победа во последните мегови против Фортуна, тој меч заврши 2-2, сега доцни само три бода, а в сабота на Ред Бул арената ги дочекува Милионерите.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста