Бојан Јовановски и неговиот татко на распит кај Русковска

Бојан Јовановски и неговиот татко, Миле Јовановски денеска треба да дадат исказ пред обвинителката Вилма Русковска, за случајот поврзан со Меѓународниот сојуз. Миле Јовановски заедно со адвокатот Сашо Дуковски пристигна во обвинителството и не искоментира ништо пред да влезе внатре.

Прво ќе биде сослушан Миле Јовановски, а подоцна и неговиот син Бојан Јовановски, кој со полиција треба да биде спроведен од затворот Скопје во Шутка. На распит треба да се појави и асистенката Христина Блажевска.

Тие се обвинети за перење пари, за што го користеле Меѓународниот сојуз.

Во случајот осомничени се и пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски, потпретседателката на Меѓународниот сојуз, Јасна Мандиќ и асистентката во сојузот, Христина Блажевска.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста