Без вода неколку улици во Шуто Оризари

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100м.м.на улица Овчеполска 15. Со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците Овчеполска, Брсјачка Буна и Индира Ганди крак 37 во Општина Шуто Оризари.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот. (МИА)

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста