Без вода корисниците на ул. „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Поради уличен дефект ф-80мм на ул.„Војдан Чернодреински“ бб, пред Полициска станицита Бит Пазар, денеска прекин на водоснабдувањето ќе имаат корисниците од оваа улица, како и објектите на полициска станица и пожарната.

Прекинот почна во 09:30, а ќе трае се до завршување на санацијата. (МИА)

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста