Без вода дел од Бутел

Прекин на водоснабдувањето денеска од 8.30 часот имаат дел од корисниците во населба Бутел.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на водоводна мрежа од Ф-100 мм, а без вода ќе бидат корисниците од улица „Душко Поповиќ“ и улица „Томе Пуре“,

Корисниците ќе бидат без вода до завршување на активностите. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста