Бектеши: Очекувам наредната влада да ја ревидира одлуката за да нема зголемување на цената на струјата

Бектеши: Очекувам наредната влада да ја ревидира одлуката за да нема зголемување на цената на струјата

На последната прес-конференција како министер за економија, Крешник Бектеши изрази очекување дека наредната влада ќе најде решение за струјата и ќе ја ревидира одлуката на техничката влада со која се зголеми цената. Бектеши јавно ја пофали и програмата на новата влада во делот на енергетиката.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )