БАРСЕЛОНА НЕ ПОБЕДИ И КАЈ КАДИЗ (0-0) И ВЕЌЕ СЕРИОЗНО ЗАОСТАНУВА ВО ЛА ЛИГА

Барселона трет пат не победи од стартот на новата Примера и веќе сега серионо доцни зад најголемите конкуренти. Каталонците одиграа 0-0 кај Кадиз и тоа со црвени на Холанѓаните Де Јонг и Куман и со 9 бода од пет меча имаа заостаток од седум во однос на водечкиот Реал иако кралевите имаат и дуел повеќе.

Поврзани вести