Барселона може да го врати Нејмар летово за 170 милиони евра, иформираат француските медиуми. Бразилецот одработи три од петгодишниот договор со Пари Сен Жермен, а според членот 17 од регулативата на ФИФА, секој фудбалер по три одиграни сезони може на сопствено барање да си замине. Желбата на Нејмар да се врати на „Камп Ноу“ не е тајна, но останува дилема дали Барселона во услови на корона-криза ќе издвои 170 милиони евра за да го врати. Инаку, трансферот на Нејмар од Барса во ПСЖ за 222 милиони евра и натаму е најголемиот во светската фудбалска историја.