Барселона го контактирала Асрен Венгер, но тој ја одбил понудата

Барселона го контактирала Арсен Венгер како можна тренерска опција при евентуално заминување на Кике Сетиен, но Французинот ги одбил Каталонците. Поранешниот тренер на Арсенал не сакал да биде на листа на чекање и прва замена за сегашниот предводник на Барса, и плус имал обрврски со неколку проекти на УЕФА. Внгер е без анагажман две години, и оваа приказна според многумина, не е завршена особено што за Сетиен се говори дека секако ќе си оди по завршување на оваа сезона.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста