Баерн Минхен денеска гостува кај Вердер и може да ја обезбеди титулата во Бундес лигата

Баерн Минхен вечерва може да да ја обезбеди титулата во Германската фудбалска лига. Ако Баварците слават во мечот кај претпоследниот Вердер во Бремен ќе станат недостижни за втората Борусија Дортмунд која, и во моментов, на три кола до крајот на оваа пролонгирана Бундес лига има заостаток од седум бодови. Има и друго сценарио, Баерн да не победи денеска, но и милионерите да не дојдат до триумф утре дома со Мајнц.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста