Автомобил излетал од пат во Струмичко

На 14.09.2020 во 21.20 часот било пријавено дека на регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста