НАЈНОВИ ВЕСТИ

Автомобил излета од пат, три лица се повредени

На 13.09.2020 во 17.00 часот било пријавено дека на сервисна улица која регионалниот пат Скопје-Св.Николе го поврзува со автопатот Скопје-Штип патничко моторно возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.А.(66) од Штип излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Т.А., а со телесни повреди се здобиле двајца сопатници М.С.(71) и Ц.С.(70), двајцата од Штип констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста