АТП ГО ОБЈАВИ РАСПОРЕДОТ ЗА ПРВИТЕ СЕДУМ НЕДЕЛИ ВО НОВАТА СЕЗОНА

Пандемијата приреди голема неизвеснот и измени во тенисот, но АТП сепак  објави дел од распоредот за новата сеозна, односно првите седум недели во 2021 година. Поместен е самиот почеток односно настаните во Австралија, каде турнирот во Аделаид преместен, а во Оукленд откажан. Во периодот од 31. јануари до 6. февруари, Мелбурн ќе биде домаќин на два настани кои се всушност и подготвока за Австралија опен чиј старт е пролонгиран за февруари, па така првиот грен слем ќе се одржи во периодото од 8. до 21. февруари. Потврдено е дека сепак ќе се одржи АТП купот,  кој наместо во јануари ќе се игра во периодот од 1. до 5. февруари.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста