АРТУРО ВИДАЛ ПРЕД ПРОМОЦИЈА ВО ИНТЕР

Артуро Видал се очекува да биде промовиран во нов играч на Интер. Чилеанецот по две години се враќа во Италија, денеска е на прегледи во Милано, каде треба да потпише и тригодишен договор. За него Барселона ќе добие симболични 500 илјади евра, плус одредени бонуси во следните години, во зависност од успесите на клубот, чиј предводник е Антонио Конте со кого Видал соработуваше во Јувентус.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста