Арсенал синоќа го изненади Манчестер Сити

Екипата на Арсенал го изненади синоќа фаворизираниот Манчестер Сити и го детронизира од ФА купот. Топџиите со двата гола на Пјер Емерик Обемајанг славеа со 2-0 и по 22. пат ќе играат во финалето, а за 14-тиот трофеј ќе се сретнат со подобриот од денешниот дуел на Манчестер Јунајтед и Челзи. Освојувачот на двојната круна лани, Сити со ова ги загуби двата и останува без пехар во Англија сезонава.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста