Алиоски: Лидс заслужува титула, покажавме дека сме најдобри

Лидс Јунајтед, во чии редови еден од најдобрите поединци несомнено е нашиот репрезентативец, Џани Алиоски, се на прагот за враќање во англиската Премиер лига. Алиоски вели: „Ништо не е завршено, во фудбалот може се да се случи. Се бориме максимално да покажеме дека сме најдобри, а фановите и клубот заслужуваат шампионски трофеј. Блиску сме до Премиер лигата и размислуваме само да освоиме што повеќе бодови до крајот на сезоната. А до крајот на Чемпионшип има уште четири кола во кои Лидс треба да собере шест бода за промоција во нов премиерлигаш.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста