Александар Волкановски ќе има уште една борба со Макс Халовеј

Австралиецот со македонско потекло Александар Волкановски најверојатно ќе има уште една и тоа трета борба со Американецот Макс Халовеј. Ова го вели Дејна Вајт претседателот на Ултимејт Фајнтинг шампионатот кој смета дека Халовеј минатата недела во  мечот на тунриот во Абу Даби на УФЦ 251 бил оштетен од судиите. Волкановски кој има биланс од 22 победи и само 1 пораз, нема ништо против, само сега мора да одмори зошто, признава дека борбата била жестока.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста