АЛЕКСАНДАР ВАСОВСКИ Е НОВ ТРЕНЕР НА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ


По заминувањето од Вардар, Александар Васовски тренерската кариера ја продолжува во Академија Пандев. Популарниот Тетовче стави потпис на 16 месечен договор со цел да обезбеди опстанок во Првата лига и да ја одбрани титулата во Купот на Македонија. Првиот собир ќе го имаат на 8ми јануари во Струмица, каде ќе одработа првата фаза од подготовките, а потоа на 20ти јануари заминуваат на двонеделни припреми во Анталија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста