АДЕМИ И РИСТОВСКИ СЕ РАДУВАА НА ТРИУМФ НА ДИНАМО (З) ВО КУПОТ НА ХРВАТСКА

Куп пехар синоќа обезбедија и нашите репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски кои со Динамо Загреб славеа во финалето на второто хрватското клупско натпреварување. Модрите ја победија Истра со 6-3, еден погодок постигна Адеми, а и тој и Ристовски ги одиграа сите 90 минути.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста