Мултиполарна глобална политичка економија

Мултиполарна глобална политичка економија

Речиси истовремено додека во Биргеншток, Швајцарија претставници на повеќе од 92 држави сесобраа на Самит за мир и поддршка на Украина, во Нижни Новгород во ... Прочитај повеќе

Македонија до недела на полноќ добива нова Влада: Кабинетот на Мицкоски утре пред пратениците

Македонија до недела на полноќ добива нова Влада: Кабинетот на Мицкоски утре пред пратениците

Новата Влада на Христијан Мицкоски утре пред пратениците, во недела најдоцна до полноќ ќе биде изгласана, од понеделник новиот владин кабинет почнува со работа. Според ... Прочитај повеќе

Лекарски совети за внимателност до граѓаните во периодот на пеколни температури

Лекарски совети за внимателност до граѓаните во периодот на пеколни температури

Лекарите од итната медицинска помош советуваат граѓаните да бидат внимателни и непотребно да избегнуваат да се изложуваат на сонце и да пртестојуваат на отворено, посебно ... Прочитај повеќе

„Влен“ ги претстави приоритетите: Закон за правична застапеност, наместо балансер

„Влен“ ги претстави приоритетите: Закон за правична застапеност, наместо балансер

Преминуваме на дела. Под ова мото министрите од Колаицијата „ВЛЕН“ ќе работат како дел од идната влада за промени во Македонија. Сузбивање на црните облаци ... Прочитај повеќе

Конечно човек од фелата ќе раководи со македонската култура- Љутков со големи амбиции влегува во Министерство за култура

Конечно човек од фелата ќе раководи со македонската култура- Љутков со големи амбиции влегува во Министерство за култура

Конечно со културата ќе раководи човек од фелата, кој работи и живее токму од оваа дејност. Актерот Зоран Љутков од понеделник ќе биде новиот министер ... Прочитај повеќе