Категорија: Прилози

Во Собранието избор на новите заменици-министри, Мицкоски вели за овие четири недели констатиравме дека државата душмански се крадела

Во Собранието избор на новите заменици-министри, Мицкоски вели за овие четири недели констатиравме дека државата душмански се крадела

Во изминатите 30 дена, се будам со мислата нешто да подобриме и да промениме од она што го затекнавме – Порача премиерот Христијан Мицкоски кој ... Прочитај повеќе

Заврши истрагата за Палевски Палчо: Нема детали што е собрано како доказ против осомничениот убиец

Заврши истрагата за Палевски Палчо: Нема детали што е собрано како доказ против осомничениот убиец

Заврши истрагата против првооомничениот Љупчо Палевски Палчо за двојното убиство на 14 годишната Вања и велешанецот Жежовски, што ја згрози не само македонската јавност, туку ... Прочитај повеќе

Кој крадел, а кој лажел? Продолжуваат препукувањата меѓу филмаџииите

Кој крадел, а кој лажел? Продолжуваат препукувањата меѓу филмаџииите

Друштвото на филмски работници на Македонија домаќински ги трошело парите кои ги добива од државниот буџет и од членарини – тврдат оттаму, иако не нудат ... Прочитај повеќе

Секоја година истиот проблем, Припор и Сопиште на пеколни температури немаат вода

Секоја година истиот проблем, Припор и Сопиште на пеколни температури немаат вода

Додека Скопје е како под вршник со температури околу 40 степени, во делови од главниот град во текот на денот и по неколку часа нема ... Прочитај повеќе

Внуците на Ахмети, дипломатскиот службеник на амбасадата во Брисел Бесиан Ахмети и неговиот брат Дрин, осомничени во случајот за злоупотреба на концесија

Внуците на Ахмети, дипломатскиот службеник на амбасадата во Брисел Бесиан Ахмети и неговиот брат Дрин, осомничени во случајот за злоупотреба на концесија

Нов криминален скандал во кој е вмешан познатиот внук на Али Ахмети, Дрин Ахмети кој без вложен денар стана коспоственик на деловниот центар Соравија. Тој ... Прочитај повеќе