97 санкционирани возачи во Шуто Оризари

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Шуто Оризари изречени се вкупно 97 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 27 лица, 24 технички неисправни и нерегистрирани возила… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.